Žehličky na vlasy

Žehličky na vlasy

Bez obav
Možná jsme ji ještě nevyzkoušeli a třeba se i trochu bojíme, protože si nejsme jisty, zda by nám případně nepoškodila nebo dokonce snad nespálila vlasy. Ale nebojte se. Jsou konstruovány tak, aby byly maximálně šetrné k našim vlasům a jejich výsledkem bylo jen krásné uhlazení naší koruny krásy.žena s uhlazenými světlými vlasy
Materiály pracovních ploch
Povrch žehliček může být turmalínový, hliníkový, titanový, keramický. K vlasům jsou nejšetrnější jsou ty, které jsou opatřeny ionizací, která zabraňuje krepatění vlasů. Dokonce mohou být žehlicí plochy napouštěné arganovým olejem nebo keratinem.
Ochrana především
Teplotu u všech žehliček si nastavíte podle toho, jak moc potřebujete vlasy uhladit. Pamatujte ale na to, že vysoké teploty mohou časem vlasy narušovat a způsobit jejich poškození. Při žehlení vždy začínejte raději s nižší teplotou a pozorujte, jak se vaše vlasy chovají. Pokud máte vlasy blond a často barvené, používejte jen ty nejšetrnější vlasové žehličky.
Nově mohou být žehličky také parní, kdy tlak páry šetrně vlasy vyžehlí. Přístroj je vybaven nádržkou na vodu. Pracovní část destiček je pohyblivá, takže se s nimi snadno manipuluje. Výsledkem jsou lesklé vlasy plné záře.žena, která si drží vlasy
Jedním z příjemných pomocníků při žehlení jsou přípravky, které vlasy chrání před tepelným zatížením. Používají se tak, že je nanášíme jako kondicionér při mytí vlasů nebo jako ochranný krém před jejich mytím. Tito kosmetičtí pomocníci vlasy hydratují, vyživují a vystavení teplotním šokům nebude pro vlasy tak zatěžující.  Také můžete využít ochranných olejů, sprejů a roztoků, které mají stejný účinek.   
Tyto pomocníky krásy si vybírejte pouze kvalitní, poznáte po posléze po pár použitích, že se investice vyplatila. Nezapomeňte ani na délku přívodního kabelu, pohybuje se kolem 180 cm, ale může u některých typů dosahovat i 300 cm.