Vrátí se Tony Hawk se zcela novou hrou či remasterem?

Vrátí se Tony Hawk se zcela novou hrou či remasterem?

            V roce 1999 vydalo studio Activison, se společností Neversoft, první díl úspěšné videoherní série s názvem Tony Hawk's Pro Skater. Activision původně chtěl závodní arkádovou hru podobnou Top Skater. Oslovena byla malá vývojářská společnost Neversoft.
Byla podepsána smlouva s profesionálním skateboardistou Tony Hawkem. Hra byla ve vývoji ještě před touto spoluprácí – jméno bylo použito až v pozdější fázi.
Hawk měl smlouvu platnou do roku 2002, ale po úspěchu série byla licenční smlouva prodloužena až do roku 2015. Byl zapojen i do samotného vývoje.
 Skate park rampa
Série se lehce stala jednou z nejpopulárnějších a nejprodávanějších.
 
            Pro Playstation 1 vznikl druhý díl v roce 2000. Oba tituly byly kriticky uznávané a řadí se mezi nejlépe hodnocené videohry všech dob.
            Od třetího dílu se série přesunula na konzole PS2 s tituly Pro Skater 3 a 4 (2001 a 2002).
 
            Po těchto hrách vývojáři vsadili na více příběhový přístup a vydali Underground (2003). Hráč začíná jako amatérský skateboarder a postupně se v příběhu dostává na vyšší úrovně. Byla přidána i funkce tvorby vlastních postav.
 Skateboard deska
            Underground 2, vydán rok po svém předchůdci, byl jediným přímým pokračováním série. Jednalo se o „destrukční cestu“ organizovanouHawkem a Bamem Margerou. Pokusili se vydělat na popularitě série Jackass.
 
            V roce 2005 Activision představil na PS2 American Wasteland. Hráč se snaží rekonstruovat skatepark. Představen byl otevřený svět v příběhovém módu.
 
 
            Na konci roku 2006 byl vydán Project 8 na Playstation 3. Hráč se stává součástí nového fiktivního skateboard týmu Tonyho, nesoucí název Project 8. Klasický režim byl zabudován do různých oblastí otevřeného světa.
 
            Posledním projektem Neversoftu byl Proving Ground (2007).
 
V letech 2008 – 2015 se licence přesunula z Neversoftu k vývojářům Robomodo.
Ti se vydali zcela jiným směrem, a to tvorbou her Ride (2009) a Shred (2010).
 
            Tyto videohry se potýkaly s velkými nedostatky a rázem i s obří kritikou ze strany fanoušků.
Robomodo se pokusilo oživit videohru vydáním Pro Skater 5 v roce 2015 pro PS4.
5. titul byl však označen jako nejhorší hra roku. Kritiky byl naprosto zavrhnut.
 
 
•        Activision potvrdil, že zkoumá další vhodné remastery.
 
•        Společnost vlastní práva na mnoho kultovních franšíz slavného PS1, žádný titul však není tak často žádaný jako Pro Skater.
 
•        Samotný Tony řekl, že druhý díl je nejlepší.
 
•        Fanoušci tedy očekávají remaster Pro Skateru 1 a 2.
 
Na oficiální potvrzení si budeme muset ještě počkat, ale zdá se, že Activision má v rukávu hned několik vzrušujících věcí.