Proteiny jako hlavní makro živiny při hubnutí

Proteiny jako hlavní makro živiny při hubnutí

Dost možná jste už také zaslechli o takzvané bílkovinové dietě. Tento způsob stravování představuje způsob, jak během poměrně krátkého časového intervalu shodit přebytečná kila, a to bez jojo efektu. Jak je to vůbec možné?plátek lososa

Bílkovinová dieta https://www.prodietix.cz/uvod je založená na zvýšeném příjmu proteinů. Tyto makronutrienty jsou velmi důležité pro zdravý růst svalové hmoty a správnou funkci celého organismu. Pokud zvýšíte jejich příjem, což je při této dietě zásadní, a zároveň ve svém jídelníčku omezíte cukry a tuky, vaše tělo se dostane do ketózy, což je stav, který je pro hubnutí zcela ideální. Vaše tělo bude pálit vlastní tuky, nikoliv sacharidy, jak je to běžné. Během celé diety však nezapomínejte na zvýšenou konzumaci zeleniny, která vám dodá potřebné vitamíny. Nezapomínejte také pořádně pít, ideálně obyčejnou vodu či neslazené čaje. Pitný režim je velmi důležitý, správně hydratované tělo bude hubnout mnohem rychleji než tělo dehydratované.

Rychlý úbytek kilogramů bez následného jojo efektu
Hubnutí v ketóze, která je zdravotně nezávadná, ba dokonce pro organismus přirozená
Bez návalů hladu a chutí, budete sytí a dobře najezení
– Vhodné pro všechny zdravé jedince, kteří chtějí upravit svou váhu
– Chutné pokrmy, které připravíte během pár minut

kukuřice a paprika

Jednoduché na přípravu
Rádi byste se do proteinové diety položili, ale nejste si jistí, jestli na to máte čas, jestli budete zvládat přípravu jídel, a jestli nebudete muset trávit hodiny denně v kuchyni? Není se čeho bát, proteinová dieta je na přípravu opravdu jednoduchá. Můžete si totiž zakoupit předpřipravené směsi, které následně jen jednoduše upravíte a připravíte. V kuchyni tedy určitě nebudete muset takzvaně strávit celé mládí, ba naopak. Přípravy se dají velmi zjednodušit, s připravenými směsi to nebude žádný problém.