Všechno má svou hranici

Pokud jste se někdy závodně věnovali nějakému sportu nebo se mu věnoval někdo ve vaší blízkosti, třeba vaše dítě, jistě jste se setkali s trenérem, který tento sport učí. Sport je velmi důležitý, obzvlášť dnes, kdy se do popředí dostávají zpravidla počítače a mobily, za kterými sedíme a trávíme náš volný čas častěji a častěji.
fotbalový tým
Vést sebe a své okolí k nějakému pohybu je rozhodně skvělé rozhodnutí, ovšem občas to může být náročné a ne zrovna kvůli fyzické námaze, ale kvůli té psychické. Řeč je, jak už bylo výše zmíněno o člověku, který danou sportovní aktivitu vede a člověk – sportovec je „pod ním“ a měl by ho poslouchat. Mluvíme tady o trenérovi.
Někdo má to štěstí, že si jej může vybrat podle sebe, podle toho, jak mu vyhovuje jeho přístup, nasazení, osobnost. Ovšem lidé, kteří hrají kolektivní sporty, si už moc vybírat nemůžou. A někdy se prostě stane, že si se svým trenérem prostě nesednete nebo vám vadí jeho přístup.   
Nejedna maminka zažila situaci, kdy ji domů přišlo zklamané nebo ubrečené dítě s tím, že na tréninku na něj byl vedoucí zlý, dobíral si ho před ostatními nebo zesměšňoval jeho fyzickou kondici. Další případ může nastat, jakmile má vedoucí týmu své „oblíbence“ a ti jsou pro ně vyvolení. Zbytek družstva jsou jen postavičky, zahřívající lavičky na střídačce. A v neposlední řadě se můžete setkat s tím, že vám bude neustále zvonit mobil, na kterém svítí TO jméno, a vy máte strach zvednout ho, protože víte, že nahání vaše dítko, proč se neukázalo na tréninku, zda se ukáže na dalším a jak to vypadá s příštím tréninkem.
malý boxer
Bohužel tohle se děje mnoha sportovcům, kteří nevědí, co s tím mají vlastně dělat. Nejjednodušší je si s trenérem promluvit. Může to být náročné, ale pomůže vám to rozhodnout se, a pokud bude výsledek stále špatný, změňte tým. I když to může být těžké, změňte tým, ve kterém hrajete a zkuste najít nějaký, který vede člověk se srdcem na pravém místě.