Obchod je obchod

Obchod je obchod

Je to prostě tak. Zaměstnavatel si dovoloval čím dál víc, neshody byly větší a větší tak co. Odejít. Jenže jiná práce se shání těžko, a zase, být pod někým, to se už nikomu moc nechce. Takže se buď seženou prostory, nebo upraví garáž s jednou cimrou a začne se obchodovat. V malém krámku, v takové polo samoobsluze, osm hodin denně.
Nakupuje se zboží, zařizují mrazáky a pomalu se můžeme rozjet. Ale ouha, to základní chybí. Pokladna.Stará pokladna
Jé, na půdě jsme našli něco takového, přijeďte si proto, povídá kamarádka, když je jí problém nastolen. A tak vyrážíte o víkendu na návštěvu do Zlámané Lhoty abyste si něco přivezli.
Je krásná. Tedy ta pokladna. Nádherně vyvedená, a ještě s klikou, no to je terno. Černo červená kombinace, jéje. Jenže doma přichází problém, protože ji nelze zapojit. Ne, že byste neměli elektřinu, to jo zásuvek „mrtě“, ale ona, potvůrka nemá zděř. A to prokleté EET by nám také nedělala. Kasa se tedy strčí na půdu, nebo se nechá jako dekorace, ale co dál, problém zůstává.
Takže se mrkneme nejprve na internet a pokud se mrkneme sem, na , je věc vyřešena a není třeba o ní dále debatovat.Nová pokladna
Točit klikou na staré pokladně by jistě přineslo zážitek každému kupujícímu, zvláště té nejstarší generaci, která to ještě snad pamatuje, ale bohužel prakticky by to nebylo proveditelné. Sami víme proč. Už třeba kvůli účtence. Z té staré, leč krásné pokladny by vám prostě účtenka nevyjela, byť byste jí (té pokladně) domlouvali sebevíce. Nová a moderní to umí, a ještě odešle vše potřebné ta kam má. Je fakt, že není tak hezká, ale zase zabere dvakrát méně místa a lépe se na ní dělá. Takže jako novopečený obchodník si každý jistě spočítá také co ušetří času. A co teprve kdyby chtěl obchod rozšířit. Protože i to se může časem stát. Nikdy nevidíme do budoucnosti.