Kde kupovat sušené květiny a kde bude sušená květina vypadat nejlépe

Kde kupovat sušené květiny a kde bude sušená květina vypadat nejlépe

Asi nikoho nepřekvapí, že se nejrůznější dekorace a ozdoby staly běžnou součástí našich interiérů. Koneckonců, již pravěký člověk si zdobil své jeskyně nejrůznějšími malbami. Přeci jen, holé čtyři stěny místnosti působí poněkud prázdně a depresivně, což není nic, co bychom chtěli od domova. Zde čekáme naopak útulnost a pohodlí.

sušené nabarvené lístky květin

Jednou z běžně pořizovaných dekorací jsou například sušené květiny. Pokud se správně naaranžují, pak je výsledný efekt skutečně skvělý. Kde bychom je ale měli shánět? Přeci jen, nejde o běžné zboží, na které narazíme na každém rohu.

Jednou z možností jsou nejrůznější diskontní řetězce typu PEPCO, či nejrůznější vietnamské samoobsluhy, kde seženete skutečně vše. Je to ale skutečně nejlepší místo na nákup?

Popravdě, stačí, když se na zboží podíváte. Obvykle je najdete naaranžované ve skleněných miskách, často z barevného skla, které se shoduje s barvou oné květiny. Ta bývá často nabarvena, nejčastěji do modré barvy. Výjimkou není ani to, že je vše postříkáno třpytkami.

Jistě, v regále to vypadá úchvatně a hned to chytne vaši pozornost. To je koneckonců i důvod, proč to vypadá právě takto. Jistě to vyvolá wow efekt, podobně jako například obrazy západů Slunce. A čím více lidí produkt zaujme, tím spíše si jej koupí.
sypané sušené květiny ve sklenicích

Problém však je, že se zde dostáváme na hranu kýče. A to není dobře. Jistě, v regálu obchodu vás to upoutá, zvlášť když je ona sušená květina vhodně naaranžována mezi ostatním zbožím. Jak ale bude vypadat u vás doma? Zapadne, nebo bude působit jako pěst na oko?

Zde záleží také na tom, zda ji chcete jako centrální dekoraci, nebo pouze jako doplněk, který pomáhá dotvářet žádoucí atmosféru.

Další otázkou bývá, kam ji umístit. Většina z nás instinktivně volí stůl, kde působí jako náhrada klasické řezané květiny. To ovšem ve většině případů není dobrý nápad, neboť se jedná o mrtvou hmotu, a jak vám řekne každý designér, ta na jídelní stůl nepatří.

Nakonec záleží jen na vás. Každopádně si před koupí vše dobře promyslete, ať později nelitujete.