Co všechno připravit pro miminko?

Co všechno připravit pro miminko?

Plánujete rodinu nebo už ji v brzké době budete mít? Tak to je nejvyšší čas na koupi základních věcí pro miminko.

Miminko je pochopitelně potřeba do něčeho obléknout. Pokud víte pohlaví miminka dopředu, máte mírnou výhodu, ale existuje i řada neutrálech oblečků, takže je nakonec jedno, jestli do nich oblečete holčičku nebo chlapečka. S výbavičkou bývá jiný problém, miminko rychle roste a tak je mu řada oblečků rychle malá. Nakupte si proto raději větší velikosti, do kterých miminko doroste a máte-li možnost, klidně si popůjčujte nejmenší oblečení s kamarádkami.

kočárek

Miminko bude potřebovat haldu plenek a to ne, jen těch jednorázových, ale i těch klasických látkových bavlněných. Ortoped vám možná řekne, že máte balit miminko na široko, pro lepší vývoj jeho kyčlí a tak mít v zásobě látkové pleny se vždy vyplatí. Kromě toho bavlněné pleny využijete při kojení a následném odříhnutí, pokud nechcete mít přebytečné mléko, které z dítěte vyletí na tričku.

Miminko musí někde spinkat. Dětská postýlka je velmi důležitá. Pokud postýlku zdědíte po jiném miminku, měli byste dát velký pozor na matraci. Jde o to, že matrace i od malého miminka může být proležená a vašemu miminku byste mohli založit na problémy s páteří ve vyšším věku. Kvalitní matrace se dá koupit i do staré postýlky a vašemu miminku tím uděláte velkou službu.

kočárek

A co kočárek? I tady nastává velké dilema, jestli pořídit miminku kočárek nový nebo již ojetý kočárek. Chápeme, že zásadní bude finanční situace rodiny. Zvažte ale, zda se opravdu koupě nového kočárku nevyplatí, zvlášť pokud chcete být aktivní rodiče a budete s miminkem jezdit na dlouhé procházky a trávit s ním hodně času venku. Kvalitní kočárek, např. kočárek černý, který nabízí firma Maxim-kočárky, jistě splní všechny vaše požadavky a bude bezpečným prostředkem k přepravě vašeho miminka.

Miminko je radost, tak si je užívejte plnými doušky.