Betonové ploty Pohořelice – to nejsou jen šedé fádní desky

S betonovými ploty Pohořelice, které se montují podobně jako stavebnice, se dnes setkáváme běžně. Nahrazují klasickou zeď a montáž je poměrně rychlá a jednoduchá. Kromě dlouhé životnosti a kompaktnosti plotu jako celku také hledíme na jeho vzhled – především barvu.

Jakou barvu desek a sloupků vybrat

Šedá – ta se volí velmi často vzhledem k tomu, že jde o barvu tzv. neutrální, dobře volitelnou k mnoha řešením. Velmi však záleží na celkové koncepci a odstínu šedé. Dají se mezi sebou kombinovat tmavý a světlý odstín – střídavě, ale vhodnější je obecně světlejší barva, která tolik neabsorbuje energii, a působí více vzdušně. Čím tmavší oplocení zvolíte, tím by měla být plocha vašeho pozemku větší, abyste se uvnitř necítili stísněně.

kamenná zídka

Hnědá – tmavší odstíny hnědé se dobře ladí se světlou fasádou domu, a se svěží barvou krátce střiženého trávníku a okrasné květinové výzdoby. S tmavší hnědou uspějete u jakékoli světlé fasády domu, neboť vytváří dojem plasticity a celistvého obrazu při pohledu na celkovou koncepci.

Žlutá až okrová – ta by neměla být využita u podobné barvy fasády, neboť se jen stěží strefíte do shodného odstínu. Naopak se hodí jako kombinace dvou barev desek ve stylu šachovnice, např. se šedou, a k barvě fasády laděné do růžové, fialové, čistě bílé, nebo zelené.

rostliny na zdi

Krémová, až bílá – s krémovou byste měli pracovat podobně, jako se žlutou a okrovou, navíc velmi dobře vypadá, jestliže takový plot zkombinujete se dřevem, ať už svislými plotovkami, nebo dřevěnými latěmi či prkny pokládanými vodorovně. Nevýhodou světlých barev obecně je nutnost častějšího zásahu z hlediska udržování čistoty.

Hnědočervená, červená a růžová – tu vídáme spíše sporadicky, a je to škoda, neboť tato barva dobře vyniká v každém typu zástavby, ať už na panelovém sídlišti, nebo u rodinného domu. Její vzhled umocní i okrasná zeleň, jako jsou túje, smrčky, tis, ale i skalničky a pnoucí rostliny.