Zábava pro malé i velké

Zábava pro malé i velké

Ne vždy panuje venku krásné počasí, tak abychom mohli pustit děti bez obav hrát si na zahradu. Jenže jako naschvál přeplývají v touto dobu spoustou energie, což pro jejich rodiče rozhodně nepřináší nic pozitivního. Každé dítě se doma dříve nebo později začne nudit a v takovém případě přijdou na řadu vždy pozitivně smýšlející rodiče, kteří mají za úkol jedinou věc – vymyslet pro děti smysluplnou zábavu alespoň na půl hodiny. My vám dnes poradíme, že i doma se dá vymyslet spoustu zajímavých činností, ke kterým se budou později vaše děti samy vracet.Duhové kreslení

Zabavit se venku, není pro děti žádný problém, ale doma už to tak jednoduché není. Pokud ale pro děti připravíte zajímavé hry, o zábavu bude na několik hodin postaráno. Aktivit, které se dají provozovat doma, je celá řada a navíc ještě pomůžou rozvíjet dětskou motoriku, kreativní myšlení nebo přirozenou zvědavost. Pojďme se společně porozhlédnout po těch pravých!

Modelína jako pomocník v nouzi největší
Motoriku a kreativní myšlení můžete rozvíjet za pomocí obyčejné modelíny. Z těchto různobarevných válečků mohou děti vytvářet nejrůznější zvířátka, postavičky nebo cokoliv dalšího. Výtvory vašich děti, pak můžete vystavit kdekoliv v bytě. Jen dětem před modelováním dejte na stůl podložku, jinak budete muset posléze celou spoušť hodně dlouho uklízet.

Kvalitní a kreativní hračky
Další možností je pořídit dětem kvalitní hračky, které budou rozvíjet její kreativitu a logické myšlení. V takovém případě byste měli vsadit na české dřevěné hračky, které jsou tím nejlepším, co momentálně náš trh nabízí. Je libo vybavenou kuchyňku nebo velký hrad, stačí si jenom vybrat.Hrající si dítě

Kreativní malování
Pokud už vám došly všechny nápady, vytáhněte z psacího stolu několik papírů a pastelek a nechte děti tvořit. V případě, že je kreslení omrzí, stačí dát do kelímků trochu vody s přípravkem na nádobí a potravinářským barvivem. Děti pak pomocí brčka mohou vytvořit zajímavé mýdlové kompozice.