Solární sprcha je víceúčelový pomocník při práci i při sportu

Solární sprcha je víceúčelový pomocník při práci i při sportu

Solární sprchy Chlorito využívají slunečního záření k ohřívání pitné, případně užitkové vody. Připojují se zpravidla na zahradní hadici pomocí šroubení, které bývá součástí těla sprchy. Základ sprchy tvoří zásobník pro http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-sama-doma/804-recepty/131-jeleni-medailonek-podavany-se-stouchanymi-bramborami-a-restovanou-zeleninou-doplneny-cokoladovou-omackou/ přímý ohřev vody slunečními paprsky, připojený k sprchovací růžici a doplněný směšovacím zařízením pro regulaci teploty vody.

dívka ve sprše

Pokud si zvolíte optimální velikost zásobníku, což bývá zhruba mezi dvaceti a čtyřiceti litry, vystačí voda pro osprchování několika osob. Zásobník by ovšem neměl být ani příliš velký, objemy nad čtyřicet litrů nemusí být dostačující pro optimální prohřátí vody ani v průběhu několika hodin.

Solární sprchy však nemusí sloužit výhradně pro sprchování celého těla.

Solární sprcha se dá využít i jinak

Ventil pro oplachování nohou – některé výrobky tohoto typu nemají pouze sprchovou růžici, ale disponují i ventilem, umístěným zhruba v jedné třetině výšky sprchy. Je to poměrně významná drobnost, kterou užije téměř každý. Hodí se například při práci na zahradě, kdy jsou nohy oteklé, a díky tomu jsme více unavení. Osprchováním chodidel vlažnou vodou docílíme náležitého osvěžení a zpříjemnění pracovní činnosti.

solární sprcha

Oplachování nohou ocení i sportovci, kteří venku provozují nějakou činnost, např. tenis, badminton, míčové sporty atp. Taková sprcha může být umístěna přímo na sportovišti, pokud je tam k dispozici přívod vody. Opláchnout si nohy může být významné i tehdy, vracíme-li se z práce unavení, a potřebujeme nějakou rychlou vzpruhu.

Oplachovat můžete i gumovky – ventil pro oplachování nohou může posloužit i pro rychlé mytí zablácené obuvi, když například pracujete na zahradě, obrýváte záhon rýčem, přesazujete rostliny a obecně pracujete v rozbahněném terénu. Pod ventilem lze také vyčistit zahradnické nářadí a další pomůcky, které jsou znečištěné od prachu a zeminy.