Objevte sílu zelených potravin

Objevte sílu zelených potravin

Znáte zelené potraviny? Možná jste měli nějakou dobu dojem, že se jedná o nějaké zázračné bylinky, které sbírají v temných lesích pohádkové babičky bylinkářky a že jsou nám, běžným smrtelníkům, naprosto nedostupné.

Dnešní doba však přináší mnoho skvělých možností, a jednou z nich je právě tato specifická skupina doplňků stravy. Nejedná se přímo o suplementy, nýbrž o takové bonusy zdravého jídelníčku. Jejich benefity jsou velmi pestré, ale hlavním účelem jejich konzumace a zapojení do našeho běžného režimu je jisto jistě přísun kvalitních látek, vitamínů, minerálů, ale i základních složek stravy, které nám třeba chybí, nebo nejsme schopni je dostatečně ve stravě doplnit. Může to být z mnoha důvodů – některé potraviny nám zkrátka nechutnají nebo se jim snažíme vyhýbat. Někdo nemá rád chuť luštěnin, jiní z nás se stravují pouze vegansky, to znamená, že nekonzumují žádné živočišné produkty.

rodinná večeř

Ať už jsou vaše preference jakékoli, mezi zelenými potravinami si jistě brzy najdete své favority a budete se k nim rádi vracet.

Které základní zelené pomocníky vám můžeme pro začátek doporučit k vyzkoušení?

žena myje zeleninu

  • ostropestřec mariánský tablety https://www.nakliceno.cz/zelene-potraviny/ostropestrec-mariansky–drceny-plod-500g/, který vám pomůže podchytit zejména nedostatek bílkovin, rostlinných olejů nebo vlákniny. Vyřešíte s ním možné jaterní problémy a doplníte vitamín E.
  • bio pomerančový prášek se vám bude hodit k přípravě různých nápojů, smoothies nebo zdravých koktejlů
  • psyllium je ideálním doplňkem a zdrojem vlákniny pro všechny z nás, kteří rádi pečou domácí chléb, zejména pak ten semínkový
  • mladá pšenice v tabletách podpoří vaši detoxikaci a odlehčí celému organismu
  • matcha čaj je ideální pro milovníky sytě zelených čajů, navíc vás skvěle nabudí a nastartuje váš den místo mnohdy těžké a tučné kávy