Mobil, tablet, počítač

Mobil, tablet, počítač

A ještě chytré hodinky. To vše lze při čekání na cokoli použít, jako „zabíječku“ na nudu. Někdo tedy čte, někdo hraje hry a někdo jen poslouchá hudbu. Někteří dospělí prý dokonce z tabletu a mobilu i pracují. Nu, chtěl bych někdy vidět ten výsledek takové práce. Ale zpět k tématu.
Všechny tyto věcičky, plus televize i rádio a další se dohromady nazývají informační a komunikační technologie. Právě zmiňované hodinky jsou dnes velkou módou a škoda, že neumí vyčistit boty, jinak by byly už úplně k všemu. Jejich prvotní účel je již dávno zapomenut.Moderní hodinky
Je však pravdou, žev dnešním světě se bez IT prostě neobejdete. Vyřídíte přes ně spoustu věcí, aniž byste museli někde civět ve frontě a když už tedy v nějaké čekáte, máte zase v kapse přístroj, kterým čas ukrátíte. V pohodě si zavoláte domů tchyni a položíte jedovatý dotaz, jestli neví, jaké počasí je u nich doma, což je tam kde má psáno trvalé bydliště a zda se tam nechce zajet podívat. Ona kvituje že nechce a nemusí, protože se před chvílí dívala na internet, a tedy ví, jak doma je. Nu, také používá informační technologie, vidíte, jak je to někdy na škodu.
A to je, bohužel, také pravda. Totiž to, ženěkde jsou počítače zcela zbytečné, ale protože je to moderní, jsou tam. Člověk se tak stává nones volens na nich závislý a pokud někdy přestanou fungovat, bude tu pěkný chaos. Už ani pekař vám neupeče rohlík, neb on jen mačkal sem tam nějaký knoflík a netušil proč. Pečivo mu počítač uhnětl, upekl a nyní už vyjíždí ven hotové.IT v praxi
Civilizace se až příliš ponořuje do hloubky těchto technologií všeobecně a věřte, že jednou přijde doba, kdy se tolidstvu šeredně vymstí. Přesto však zase musíme uznat, že tyto technologie mají více dobrých stránek nežli těch špatných. A proto usedněme k monitoru čehokoli a koukněme se na zprávy, nebo si pusťme jen oblíbený film, či oblíbenou hudbu. A můžeme relaxovat.