Loučení s bikinami

Loučení s bikinami

Celé léto bezstarostně relaxovat. Ano, jde to i při zaměstnání na plný úvazek. Stačí si jen pořídit zahradní bazén. Ten máte na dosah hned, jak přijdete ze zaměstnání a letní teploty bývají velmi vlídné i v odpoledních a večerních hodinách. Po čtvrté hodině odpolední už můžete opustit kancelář a za pár chvil už vás pohltí chladivá voda domácího bazénu. K tomu lahodný nápoj, nebo něco dobrého na zub.

sníh

Horké léto s tropickými teplotami vám dokonce umožní i několikrát noční koupání. O víkendu už plavky oblékáte před snídaní a dovnitř do domu se vracíte pouze v době jídla. Bohužel nebydlíme v teplotním pásmu, kde bychom si takovou úžasnou pohodu mohli dopřát po celý rok a jednoho dne se chtě nechtě přihlásí ke slovu podzim. Není jiné cesty, než se naposledy náležitě postarat o váš bazén a připravit ho na dlouhé měsíce, kdy bude bez vaší společnosti.

Několik nezbytných kroků

Přípravu bazénu na zimu začínáte obvyklým testem kvality vody v bazénu. Protože jste se o kvalitu vody precizně starali po celou koupací sezónu, zajisté nebude zapotřebí šokové čištění vody. Odstraňte z bazénu veškeré příslušenství a můžete upustit část vody v nádrži. Zbývající objem vody je třeba ošetřit speciálním přípravkem, který se postará o to, aby se kvalita vody nezhoršila ani v náročných klimatických podmínkách v době zimy a zamrznutí bazénu. Pozor však na led. Jeho rozpínavost může způsobit nevratné poškození stěn bazénu a jediné co vás může ochránit je dilatační plovák do bazénu.

bikiny

Spojený do řetězu a v dostatečném počtu vytvoří deformační zónu, na kterou se můžete spolehnout. Posledním krokem je přetáhnutí zimní krycí plachty, která je odolná i proti sněhové pokrývce. Je třeba ji velmi dobře upevnit, vítr v zimním období je velmi silný. O váš bazén a kvalitu vody je tímto náležitě postaráno, je třeba jen vybrat nové plavky na příští sezónu.