Kdo pomáhá v nouzi nejvyšší?

Kdo pomáhá v nouzi nejvyšší?

Dokud má člověk aspoň relativní dostatek peněz, nemůže si moc stěžovat. Ony totiž peníze sice taky nejsou vším, jenže s jejich pomocí si lze existenci maximálně usnadnit, a proto platí, že čím více jich člověk má, tím se mu daří lépe.

A logicky platí i pravý opak, tedy skutečnost, že čím má někdo peněz míň, tím neveselejší život vede. Protože úměrně nedostatku peněz se musí šetřit, utrhovat si od úst, a to samo sebou nikdo nechce.

Z toho by se dalo odvodit, že si každý z nás lidí touží za všech okolností i dost vydělat, a že se snažíme, aby se nám to podařilo. A někdy se nám to i daří. Jenže kdykoliv mohou nastat i těžké časy, v nichž se lidem nevede tak, jak by tomu mělo být. A co si počít, když je tomu tak? Když si někdo sice chce vydělat a také se snaží, ovšem vytoužených příjmů nedosahuje?

cizí mince

V takové chvíli přijde snad každému vhod půjčka.

Tedy půjčka může přijít vhod, ale jen tehdy, když ji ten, kdo ji potřebuje, i dostane. A to není zase až taková samozřejmost. Když si totiž někdo touží půjčit, musí být schopen doložit, že splatí vše, co si půjčí, i s dohodnutými poplatky a úroky. A to se někdy nezvládne. Zejména v bankách, v nichž musí žadatel o půjčku nejprve prokázat hodně vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a kdo ví, co všechno ještě.

Ale to mnozí ze zájemců ve složité finanční situaci nedokážou. A tudíž musí bankovní půjčky oželet.

jihoafrické peníze

Ovšem nemusí litovat, protože i jim se pořád ještě nabízí americká nebankovní hypotéka FAHD, která může být i pro ně dokonalým pomocníkem. Stačí jenom mít nemovitost, kterou by se takový člověk za onu hypotéku zaručil, a rázem si lze půjčit klidně i velké peníze s hodně dlouhou stejně jako ale klidně i kratší dobou splácení. A díky tomu, že je taková hypotéka i výhodná, je tu tedy finanční pomoc dostupná pomalu každému. A nikdo se tak nemusí bát, že skončí kvůli dočasným problémům v bídě.