BÍLÉ PLÁŽE, BLANKYTNÉ MOŘE

BÍLÉ PLÁŽE, BLANKYTNÉ MOŘE

A LUXUS: POZNEJTE PRAVOU TVÁŘ AMERICKÉHO SNU

 

Rodiny s dětmi zamíří do střední části Floridy, tam se nachází kultovní zábavní parky. Universal Orlando Resort a Walt Disney World. Lze v něm navštívit Magic Kingdom, království pohádek, Epcot, areál technických inovací.

Na Floridě najdeme i sídlo organizace a vesmírné středisko NASA. Startují zde raketoplány a rakety, které vynášejí satelity na orbit.
panorama u moře

Na své si zde přijdou i rybáři. Pás ostrovů Florida Keys, který se táhne na jihozápad od pobřeží představuje ráj ryb. Spousta rozmanitých druhů ryb. Ostrůvek s názvem Islamorada, se pokládá za hlavní město světového rybaření. Přírodní rezervace Okefenokee se nachází na hranicích Georgie a Floridy. Největší bažina s černou vodou v Severní Americe. Setkáme se zde s aligátory, ale také s dalšími šedesáti druhů hadů a ještěrek. Bažiny sem i lákají ptáky, a to 200 různých druhů. Například volavky, nesyty a ibisy.

okeasná zahrada

 Miami– největší, nejznámější město, které se pyšní obrovskými mrakodrapy. Město žije hlavně v nočních hodinách.

 

St. Augustine- nejstarší obydlené místo. Může nás nalákat svou bohatou architekturou, historií a rybolovem.

 

Orlando- Walt Disney World- nejnavštěvovanější rekreační oblast na světě. Jsou zde čtyři tématické parky, mnoho hotelů, golfové hřiště, vodní parky. V roce 1967, byla výstavba zahájena. Krátce po smrti Walta Disneye. Otevřen byl 1. října 1971 s tématickým parkem Magic Kingdom.

znak Nasa

Busch Gardens, Tampa– V zoologické zahradě Busch Gardens se pojí atrakce zábavních parků s tím nejlepším z africké divočiny. Park a jeho jednotlivé sekce nám připomínají různé oblasti Afriky. Prohlédnout si můžeme 12 000 afrických zvířat z lanových mostů a stezek v oblasti Jungala.

 

Florida- to jsou bílé pláže, blankytné moře a luxus. Poznáte pravou tvář amerického snu. Je to nejzajímavější část Severní Ameriky. Podle zákonu, například, zde musí dveře všech veřejných budov otevírat ven, nikoliv dovnitř.