Zahrada útulná pro děti

Pokud máte v blízkosti domu velkou zahradu, jistě ji začnou děti hned od útlého věku objevovat. Vytvořte jim proto skryté kouty, kde si můžou hrát na schovávanou nebo postavit skrýš. Vytvořte dětem kouzelný svět, kde si budou užívat dny plné skotačení a rozvíjet tak svoje dovednosti a cit k přírodě.

děti na lavičkách

Dostatek rostlin je základ

V první řadě je potřeba na zahradě vysázet dostatek rostlin, které budou bezpečné a nejedovaté. Vsaďte na rostliny, které jsou robustní, s velkými listy a s mohutnější stavbou, které přežijí i útok skotačících dětí. Skvělé budou také nejrůznější byliny (levandule, šalvěj nebo heřmánek), které úžasně voní a vydrží nekonečné otrhávání vašeho zlobidla.

Nejmenší děti zase ocení sedmikrásky v trávníku. Můžou si s nimi hrát, utrhnout je a dokonce je i sníst a nic se jim nestane. Malým princeznám z nich můžete uplést věneček. Sedmikrásky jsou trvalky a tak budou vaši zahradu zdobit drobnými kvítky klidně každý rok.

Pro podporu fyzičky

Trampolíny už dnes najdete téměř na každé zahradě a víte proč? Díky skákání dokážou skvěle procvičit fyzičku dětí a přitom je zabaví na celé hodiny. Jejich pořizovací cena není příliš vysoká a trampolínu můžete na zahradě nechat přes celý rok. Vždy dbejte na bezpečnost vašich dětí a pořiďte si k trampolíně i bezpečnostní síť, která v případě pádu dokáže dítě ochránit.

kluk s brýlemi

Pro kreativní umělce

Pokud nemáte terasu s dřevěnou podlahou, cestičku vydlážděnou cihlovými kostkami nebo plot, kde by se mohly děti dle libosti vyřádit. Opatřete jim dřevěnou tabuli, na kterou budou moci kreslit. Křída se dá snadno opláchnout vodou nebo stačí počkat, až zaprší. Kromě toho, že děti budou z barevných kříd nadšení, budete rozvíjet jejich fantazii a jemnou motoriku.

Pískoviště

Pískovitě na zahradě je rozhodně jasnou volbou pro malé stavaře. Samozřejmostí jsou i nákladní auta se sklápěcí korbou, bagr nebo nejrůznější nádobíčky a bábovičky.