Služby dovážky jídel

Ano, je to tak, v dnešní době snad každý někdy využil rozvážkovou službu na jídla. Tuto možnost často nabízejí pizzerie i jiné restaurace, které sestavují například různé menu dietní i nedietní, například krabičkovou dietu, vegetariánskou dietu i například dietu raw či jiného stylu.
pizza v krabici

Je to jednoduché, stačí zvednout telefon, vybrat si a počkat, až Vám jídlo přivezou, zaplatíte při převzetí a je to hotové a vyřízené. Často také si lidé nechávají vozit například krabičkovou dietu do práce k obědu, nebo klidně i pizzu. Některé podniky mají smlouvu s některou z restaurací v okolí a nechává dovážet obědy pro své zaměstnance hromadně. To potom obvykle hradí dovoz zaměstnavatel a částečně dotuje obědy zaměstnanců, kteří pouze doplácejí určitou menší částku.

Ovšem v oboru dovážky jídla se pohybují i cateringové společnosti, které jsou schopny na pořádanou akci dodat nejen jídlo, ale také pití a zákusky sladké i slané.
krabice na pizzy

Podniky v tomto oboru můžeme ve své podstatě rozdělit na dva druhy, na ty, co se primárně zaměřují na rozvoz jídel a na ty, kteří rozvoz jídel nabízejí jako službu zákazníkovi navíc. Mnoho rozvážkových služeb mívá zavedeno, že do určitého počtu kilometrů je rozvoz zdarma a nad stanovený počet kilometrů se již dovážka platí.

Při rozvážce jídla je nutné opět dodržovat hygienické normy pro tuto činnost a obvykle se očekává, že jídlo bude přivezeno co nejteplejší, u studených jídel, že bude jídlo správně vychlazeno. Jako doplňková služba je obvykle možné si k danému jídlu nechat dovézt i limonádu či pivo.

Každý člověk tyto služby využívá různě často, ale v dnešní uspěchané době, jsou tyto služby velmi žádané a hojně využívané jak podniky, které nechtějí mít vlastní kuchyni, tak jednotlivci, kteří nemají čas vařit, nebo to jednoduše neumějí či se jim nechce a raději si připlatí za již hotové jídlo, aniž by musely jít do restaurace.


2/5 - (1 vote)