Petrohrad

Pokud hledáte tip na nějakou netradiční dovolenou, ale zároveň nechcete příliš mnoho utrácet, určitě stojí za to navštívit Petrohrad.
Petrohrad je druhým největším městem, které vždy lákalo davy turistů. Je považováno za důležité centrum kultury celého Ruska, což vysvětluje, proč je preferováno více než například Moskva. Je to město mnoha slavných ruských velikánů. Najdete zde paláce, katedrály a muzea.
zataženo nad st petersburgem
Pokud milujete muzea a památky, tak byste pravděpodobně museli vyrazit nikoli na dovolenou, ale na roční stáž. Co si ovšem nesmíte nechat ujít, je návštěva světoznámého muzea umění Ermitáže. Přesto nemáte šanci si exponáty prohlédnout dostatečně, protože vystavěných exponátů je neuvěřitelné množství, skoro tři miliony.
Petrohrad je městem vody. V Petrohradu se nachází 40 ostrovů spojených 300 mosty. Musíte si dopřát vyjížďku po řece Něvě.
V Petrohradu se nachází jedna z největších katedrál na světě Katedrála svatého Izáka. Na její zlatou kopuli bylo spotřebováno 100 kg zlata.
Na své si zde rozhodně přijdou milovníci gastronomie, i když čaj ze samovaru, kaviár a vodka patří stále ke koloritu Ruska. K dispozici je ovšem spousta obchodů s čerstvými potravinami, restaurací, tržnic. Mezi národní jídla patří bliny, malé palačinky upravované na sladko i slané varianty, pyšky – koblihy bez náplně mohutně sypané cukrem, dále masové špízy šašliky a pelměne, tedy taštičky plněné mletým masem se smetanou, a nesmíme zapomenout na pirožky.
kostel vzkříšení
Jedinečný zážitek představuje také metro. Jedná se o nejhlouběji položené město na světě. To není jedinou zajímavostí. Ruské metro je pověstné svými překrásnými stanicemi.
Pokud jste milovníky opery či baletu, dopřejte si kulturní zážitek v Mariánském divadle, které patří mezi nejznámější divadlo na světě. Divadlo zahájilo svou činnost v roce 1860.
K cestování můžete využívat přehlednou městskou hromadnou dopravu. Vyplatí se jako u nás nákup celodenní jízdenky.