Nakupování jako zábava?

Milujete nákupy a obchodní centra? Patříte k mnoha lidem, kteří tráví víkend nakupováním. Co je na tom tak fascinujícího? Dnešní obchodní centra nabízí nepřeberné množství zábavy, nákupů a restaurací. Lze zde tedy spojit vše dohromady a prožít příjemný den. Ráno se rodina rozhodne, že pojede na nákupy. Dopoledne si projdete obchody, podíváte se na oblečení, obuv, knížky, elektroniku, nábytek a možná si i nějaké věci koupíte.
nákupní centrum
Zjistíte, že je poledne a můžete si zajít na oběd a využijete restauraci. Po obědě si dáte další kolečko po obchodním centru a opět si něco koupíte. A máme tady multikino. Vzhledem k nabídce filmů se rozhodnete, že se půjde podívat na film a k tomu si koupíte popcorn a pití. Kino si užijete a jste plni dojmů. Je zde večer a máte hlad. Následuje návštěva další restaurace. V takovém komplexu je i hypermarket a tak se rozhodnete jít nakoupit potraviny. Den je u konce a příjemně strávený. Je to možné? Ano! Stále více lidí toho využívá. Přiznejme si, že je to velice příjemné. Sám velice rád navštěvuji obchodní centra a nakupuji a nakupuji. Jen potom ty peníze…
eskalátory v obchoďáku
 
Může to být závislost?
 
Rozhodně ano! Jsou stovky případů takových lidí, kteří naprosto propadli nakupování. Utrácí a utrácí peníze a zadlužují se. Často se potom stává, že člověk dojde až k exekuci. Je velice tenká hranice mezi “koníčkem” a “závislostí”. Pokud u sebe takové příznaky zjistíte, tak se určitě nebojte navštívit odborníka. Mluvil jsem s ženou, která potřebuje nakupovat každý den. Vždy, když jde z práce, tak se staví v obchodě a koupí si oblečení, boty, parfém, kosmetiku. Osobně mám podobný problém. Je tu jeden rozdíl, stačí mi totiž jít do potravin a koupit si třeba ovoce, něco sladkého. Nicméně je to zřejmě už docela závislost.
 muž s košíkem
Osobně nemám nic proti tomu, aby člověk trávil čas v obchodních centrech. Jen si dávejte pozor, aby nakupování nepřerostlo v závislost. Nezapomínejte ani na čas strávený s rodinou. Obchodní centra jsou dobrá zábava, ale taková procházka přírodou není vůbec špatná.