Kouzlete se starým nádobím

Pokud vám ve vaší domácnosti přebývá nějaký starý jídelní servis a to z toho důvodu, že jste si pořídili nový a vy nyní nevíte, co se starými talíři, miskami, hrnky apod., je rozhodně škoda, abyste je jen tak vyhodili do koše nebo někam na smetiště. Proč tyto staré porcelánové věci k něčemu nevyužít? Ano, opravdu to jde. Je možné je využít jako dekorace do vašeho interiéru, které rozhodně budou originální.
Jestliže vám je líto starý porcelán vyhodit, věřte, že ani nemusíte, protože jsou zde možnosti, jak jej využít. Pokud patříte mezi kreativní lidi a máte fantazie doslova na rozdávání, pak je možné vytvořit si dech beroucí dekorace.
zdravá snídaně
Doslova jako zázrak vypadají dekorační prvky, které mají porcelánovou mozaiku. Nejefektivněji zde využijete střepy ze starých porcelánových kousků, když se vám něco omylem rozbije. Pokud vám není porcelánového nádobílíto, můžete je rozbít a rozřezat na malé kousky. Střepy vám poslouží jako základní materiál.  Věřte, že porcelánové střepy nepřinášejí pouze štěstí. Mozaiku ze střepů je možné vytvořit na čemkoliv, co máte zrovna po ruce. Může se jednat o stolek, skříňku, stěnu, stojan apod.
Pokud máte nadpočet šálků a malinkých talířů, můžete z tohoto nádobí zkusit vytvořit stolní lampu. Do porcelánu udělejte maličký otvor a dále je na sebe naskládejte tak, jak budete chtít. Poté do nich zasuňte stolní lampu. Uvidíte, že výsledek vás více než ohromí.
Velmi podobně se dá vytvořit dokonce i lustr, který vám bude jistě kde kdo závidět. Stačí jen provrtat malé šálky, hrníčky nebo menší čajové konvičky a máte hotovo. Lustr může být jak jednoduchý, tak i složitý. Záleží pouze na vaší fantazii.
nalévání čaje
Nadpočet talířů se dá využít pro výrobu stojanu na cukroví. Stačí k tomu tři talíře, které budou mít jinou velikost a dva šálky. Nejprve položte největší talíř, na který postavíte šálek, který bude dnem vzhůru. Na šálek přiložte talíř střední velikosti a postup opět opakujte. Na konec přijde talířek nejmenší, který celý stojan ukončí.