Čistá voda nevydrží věčně

Myslet si, že si koupíme bazén, postavíme ho nebo si ho necháme nainstalovat, to přirozeně bude záležet na typu bazénu a napustíme ho vodou, o kterou se již nemusíme starat, to je skutečně hodně naivní. Již jen působení vysokých teplot je velmi nebezpečné pro takovou stojatou vodu a i když nechceme, tak bakterie si udělají své. A to zrovna není cíl, proč jsme pořídili tento prvek. Každý chce mít křišťálově čistou vodu a také aby investice do zařízení nebyla marná, ale vydržela delší dobu, než jednu sezónu. Jak to vypadá, bez pravidelné péče se to neobejde.

bazén s kruhem

Údržba vody není náročná

Pokud se na bazénovou vodu zaměříme v pravidelné údržbě, tak to skutečně není nic složitého a zvládne to hravě každý. Přípravky bazénové chemie https://www.chlorito.cz/chlorova-chemie-clanek nám pomohou a pokud si nevíme rady, tak se můžeme o použití přípravků poradit. Většinou se používají na bázi chlóru, ale také jsou jedinci, kteří tento způsob nemusí a poté lze zvolit bezchlórovou údržbu bazénové vody. Ale chlórová je asi nejčastější a nejúčinnější verze. Řadí se sem různé multifunkční tablety, které se vloží do plováku a o více není třeba se starat, jen kontrolovat pH vody. Dále se můžeme setkat s chlórem šokem, právě regulátory pH vody, případně tvrdosti a také se vyplatí přípravek, který zamezí růstu vodních řas.

bazén u domu

Rychlá desinfekce vody

Pokud potřebujeme skutečně rychle zasáhnout, tak je ideální chlór šok, který je nejlepší použít například večer, abychom ho nechali pracovat a ráno se mohli bezpečně vykoupat. Během totiž jeho působení není vhodné se mu plést do cesty. Můžeme ho nalít do skimmeru nebo rovnou do bazénu. On si již s bakteriemi nebo i začínajícími řasami hravě poradí. Chvíli to vydržíme a za pomoci přípravků bazénové chemie budeme mít vodu čistou po celou koupací sezónu. Je skutečně naivní si myslet, že není potřeba se na přípravky spolehnout. Naopak výběr správné chemie tak prodlouží i samotnou životnost bazénu a na to je třeba také pomýšlet.

4.5/5 - (4 votes)