Co je RESURS a jak to funguje?

RESURS je remetalizant pracující na principu nanášení nano částic kovu, které obnovují povrch opotřebených částí motoru či převodovky, chrání je před opotřebním, proti přehřátí a při studených startech.

Tyto částice reagují při tlaku a teplotě s kovovým povrchem a vytvářejí na něm vrstvu, která zahlazuje rýhy, opotřebení a tím vytváří "nový" povrch.

Pístní kroužky spalovacích motorů jsou kvůli opotřebení pokoveny chromem, který má výborné vlastnosti vůči opotřebení, ale velmi špatně na něm ulpívá olej, proto při studených startech, prudké akceleraci a náročných teplotních podmínkách dochází k velkému opotřebení! A také kvůli tomu je tu RESURS!

Narozdíl od jiných přísad (aditiv) do olejů funguje nová generace produktů RESURS na principu porézní struktury, která jako houba pomáhá zadržovat olej a tím pádem výrazně zlepšuje mazání.

Mnoho jiných přísad (aditiv) nesmí být používáno pro motory se společným mazacím okruhem s automatickou převodovkou, toto pro RESURS neplatí. Bez obav RESURS používejte!

RESURS je vhodný do všech typů motorů (benzinové, dieselových i LPG) i olejů (syntetických, polosyntetických i minerálních), protože žádným způsobem nereaguje s olejem, pouze ho využívá jako nosné médium. Samozřejmostí je, že nezanáší olejový filtr a u dieselových automobilů hlavně nemá vliv na zanášení filtru pevných částic (DPF). !

RESURS pro motory výrazně ztišuje chod motoru, zvyšuje kompresi, snižuje spotřebu oleje, snižuje spotřebu pohonných hmot, obnovuje opotřebené díly a chrání je před dalším opotřebením.

RESURS pro převodovky chrání a obnovuje správnou funkci převodovky, prodlužuje její živostnost, zlepšuje přeřazování rychlostních stupňů, odstraňuje hluk z převodovky.